Każdego z nas w życiu spotykają trudne sytuacje, z którymi ciężko jest sobie samodzielnie poradzić. Kiedy codzienność staje się przytłaczająca, warto poszukać dobrego psychologa i skutecznie uporać się z negatywnymi emocjami. W moim gabinecie psychologicznym uzyskasz pomoc i wsparcie dla siebie oraz swojej rodziny.

Nazywam się Radosław Leszczyński, jestem psychologiem, psychoterapeutą i coachem. Przyjmuję pacjentów w gabinetach stacjonarnych w Tychach i Bytomiu oraz na konsultacjach online. Mam wieloletnie doświadczenie terapeutyczne  i nieustannie poszerzam swoje kompetencje na specjalistycznych kursach oraz szkoleniach z zakresu coachingu, terapii i psychologii. Pracuję w nurcie terapii psychodynamicznej i poznawczo-behawioralnej – dostosowuje techniki do indywidualnych oczekiwań, a przede wszystkim uważnie słucham potrzeb moich pacjentów.

Jeżeli czujesz, że twoje życie zmierza w złym kierunku, mogę Ci pomóc oswoić codzienność. Dokładam wszelkich starań, żeby spotkania z moimi pacjentami przebiegały w przyjaznej atmosferze, a każda wizyta przynosiła realną poprawę jakości życia ludzi, z którymi pracuję.

Psychoterapia online – w czym może Ci pomóc?

Jeżeli w Twoim życiu zdarzyła się sytuacja, z której trudno jest Ci znaleźć wyjście, pojawia się masa negatywnych emocji, takich jak złość, smutek czy wstyd, rozwiązaniem może być szczera rozmowa z psychologiem. W pędzie codzienności czasami łatwo bagatelizować konsekwencje traumy, lęku lub problemów w kontaktach z innymi ludźmi, ale te trudności prędzej czy później boleśnie dają o sobie znać. Wszystkie te negatywne emocje i zdarzenia mogą prawdziwie przytłaczać i niszcząco wpływać na jakość życia, ale na szczęście da się z nimi skutecznie pracować.

Wizyta u psychologa online może być pomocna w wielu różnych przypadkach. Konsultacja jest polecana m.in. w celu:

  • odkrycia siebie;
  • uporaniu się z negatywnymi emocjami;
  • poprawy samooceny;
  • odnalezienia swoich mocnych stron;
  • poradzenia sobie z żałobą;
  • zminimalizowania silnego stresu;
  • uwolnienia się od smutku;
  • oraz w innych trudnościach życiowych.

Na wizytę możesz się umówić również z problemami takimi jak wstyd i poczucie winy, przemoc w rodzinie, uzależnienia (od alkoholu, środków odurzających, zakupów i innych), rozstanie czy traumy. Zakres pomocy udzielanej w moim gabinecie jest bardzo szeroki, a jeśli to konieczne, konsultuje się również z innymi specjalistami, dzięki czemu zawsze mogę zaproponować najwyższą jakość wsparcia.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty online?

Jeżeli czujesz, że nie radzisz sobie z codziennością i pewne aspekty biorą nad Tobą górę, to naprawdę warto umówić się na konsultację online z psychologiem. Doświadczony specjalista pomoże Ci ustalić źródło Twoich problemów i znaleźć najlepsze rozwiązania, a tym samym realnie poprawić jakość Twojego życia.

Czasami zdarza się, że przez natłok obowiązków dnia codziennego lekceważymy przedłużające się negatywne złe samopoczucie, trudne relacje z bliskimi czy problemy zawodowe. Bywa, że to bagatelizowanie staje się wręcz codziennością i nie potrafimy już inaczej, a pogorszona jakość życia wydaje nam się czymś normalnym i jeszcze mocniej popadamy w stan beznadziei. W pewnym momencie przychodzi jednak otrzeźwienie i zdajemy sobie sprawę, że nie tak powinno wyglądać codzienne życie i że być może warto poszukać pomocy.

Bez względu na to, jakie zdarzenie czy emocja negatywnie wpływa na Twoją codzienność, obniża nastrój i pogarsza samoocenę, zawsze warto dokładniej przyjrzeć się temu problemowi.

Terapia online dla par – pomoc, kiedy w związku dzieje się źle

Pomoc psychologiczna online może być świadczona również dla par borykających się z trudnościami w życiu codziennym. Terapia par w wielu przypadkach jest sposobem na uratowanie związku, ponowne odnalezienie w drugiej połówce tego, w czym się kiedyś zakochaliśmy i ułożenia życia na nowo. Terapia może być realizowana zarówno w gabinecie, jak i przez internet. Konsultacja psychologiczna online jest równie skuteczna, a często też bardziej komfortowa i lepiej dostępna.

Pomoc psychologiczna w formie online

Zorganizowanie czasu na wizytę w gabinecie psychologa bywa wyzwaniem, natomiast możliwość połączenia się terapeutą przez internet sprawia, że jedna z dużych barier zostaje zniesiona. Już sama świadomość, że przebywasz w komfortowych dla siebie warunkach, może Ci ułatwić otwarcie się w rozmowie. Kiedy jesteś w znanym sobie otoczeniu, np. we własnym domu lub w zaciszu ogrodu, możesz się poczuć pewnie, a to realnie wpłynie na jakość konsultacji i tego, jak dużo z niej wyniesiesz. Umówienie się na wizytę online może być tym pierwszym i najważniejszym krokiem w kierunku realnej poprawy jakości Twojego życia i to bez względu na to, z jakiego miejsca startujesz.

Porady psychologa online vs wizyty osobiste – czy jest jakaś różnica?

Jakość konsultacji psychologicznej online nie odbiega od osobistej wizyty w gabinecie. Mimo iż spotkanie odbywa się na odległość, pacjent ma poczucie bezpośredniego kontaktu z terapeutą, a rozmowa odbywa się oko w oko i ma bardzo osobisty charakter. Terapeuta online stosuje w czasie spotkania takie same techniki i metody jak podczas osobistych konsultacji. Możliwość umówienia się na wizytę online ma tę zaletę, że całkowicie eliminuje barierę odległości. Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz i gdzie się teraz znajdujesz, możesz zacząć i kontynuować terapię. Wypełnij formularz i zarezerwuj termin wizyty lub zadzwoń – wspólnie ustalimy dogodną datę i godzinę.